Ayvalık Cunda Gezisinden... 3.Gün

Cunda Adası'na gittiğinizde ufak çarşısını gezmeden dönmeyin. Meydan girişinde karşınıza çıkan Tosun Balıkçısının önündeki nazar boncuklu yere bayıldım.

Yine dar sokakları ile arabanızı park edip yürüyerek sokaklarını gezmenizi ve keyfini çıkarmanızı öneririm. Gezerken de çiçekler ve asmalarla bezenmiş, gördüğümde aşık olduğum, tavsiye edeceğim atıştırmalık ve özel yapım şarapların tadına bakabileceğiniz sokaklardan biri çıktı karşıma.

Vino Şarap Evi

​​

Karadeniz Pastanesi

İçine girdiğinizde el yapımı bir çok pastane ürününün kokusu sizi alıp midenizin acıkan derinliklerinegötürecek.​​

Tüm bu güzellikler bir sokakta sıra sıra yerini almışken bir de limana bakalım.

Limana girdiğinizde sahil boyunca yemek yerleri sizleri karşılıyor. Ayvalık tostu ve balığın keyfini doya doya çıkartabilirsiniz.

Cunda'ya has otantik hediyelik eşyalarının bulunduğu bir çok dükkan mevcut. Tatile gittiğimizde sevdiklerimize hep ne alsam diye düşünür dururuz. Hediyelik dükkanları gezdiğimiz zamanda onu mu alsam bunu mu alsam diye düşünmekten de heba oluruz. Hem değişik, standartın dışında hatıralar ararken ben de değişik bulduğum şeyleri yakalayıp favori sırasına göre koydum ve ilk olarak Cunda Kuki'nin tasarlamış olduğu kullanılmış at nalları oldu.

Harika bir geri dönüşüm fikri ile evlerimize şans ve bereket getirmesi adına alabileceğimiz hediyelerin en güzeli bence.

Cunda'ya gidemiyorum ama çok istiyorum derseniz www.kekik.store adresinden de bu cıvıl cıvıl tasarlanmış at nallarından sipariş verebilirsiniz.

Cunda çarşısında bir diğer uğranması gereken dükkan, doğal taşlara ilginiz var ise kesinlikle Silica-Gem Taş ve Takı Tasarım. İçeri girdiğimde görmediğim değişik doğal taşlara rastlarken marka sahibi Vejdi Bey'den bu ilginç taşlar hakkında çok ilginç bilgilerde alabilirsiniz.

Birbirinden farklı doğal şekilleri ile bırakılmış taşların yanı sıra taşlardan değişik tasarımların bulunması, bu taşları mekanlarımızda obje olarak da kullanmamızı sağlamaktadır. Ben tasarımcı olarak yapılan tasarımlara bayıldım.

Hemen bitişiğindeki yan bölüme geçtiğimizde de kendilerine ait özel takı tasarımlarını da bulabiliriz. Birbirinden güzel, yurtdışındaki büyük markalara meydan okuyacak tasarımlarla modaya ayak uyduran takılar içerisinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

En ilginç bulduğum bir diğer dükkan da deniz ürünlerinden oluşan fotoğraftaki yer. Cunda çarşısının içinde renkli deniz kabuklarının çıkardığı şıngır şıngır seslere kulak verirken, içeri girdiğimde göze çarpan ilk şey deniz kabuklarından yapılan muhteşem duvar aynaları tasarımları gözüme çarptı. Evinizde ya da mekanlarınızda değişik bir obje arayanların ilgisini çekecek bir çok tasarıma da ulaşabilirsiniz.

TAKİP ET
  • logo
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
ANAHTAR KELİMELER
PAYLAŞIMLAR
ARŞİV

© 2023 by Design for Life.
Design by dsdesignarts.

  • logo
  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon