Tropik Esintilerin Masalarda Duruşu

Girdiğimiz yaz aylarında tasarım kokan masalar donatmak isteyen hanımlara gelsin bu yazımız. Yaz sofralarına özellikle de sahil kenarlarında hazırlanan sofralara hastayım. Sizlerden de aynı şeyleri duyar gibiyim. O zaman sizler için seçtiğim bir birinden renkli ve tropik masa düzenlerinden örnekler vermeye başlayalım.

Masalarınıza farklı bir hava katacak ufak dokunuşlarla elinizdeki takımlarla bile tropik esintileri masanıza getirebilirsiniz. Öncelikle sizlere evinizdekilerle yetinebileceğiniz, doğadaki nesnelerle, hazırlanışları çok kolay olan pratik dokunuşlara örnekler göstererek ardından da belli başlı takımlara nerelerden ulaşabileceğinizi yazacağım.

Evet, başlamaya hazır mısınız? İlk olarak kaktüs deyip geçmeyelim. Masanızın ortasında bir çok ufak kaktüs bitkilerinden oluşan odunsu kokulara sahip bir masa düzeni isteyenlere ve rengarenk, cıvıl cıvıl masalar donatmak isteyenlere şık ve doğal etkilere sahip örnekler var karşımızda...

Zamanın etkisinde kalanlar ya da daha sade, basit ve evde olan malzemelerden olsun diyenlere özel yansıtmak isteyenlere konserve kutuları, şişeler ve kavanozlar ile hazırlanmış gündelik tasarım örnekleri...

Tabaklarımızın altına supla koymak masamıza katacak ufak fikirlerin büyük dokunuşudur. Cam tabakları çok seven biri olaraktan tropik bitkilerin büyük yapraklarını kullanmak çok iyi bir fikir. Bunun yanında peçeteliklerin üzerindeki çam dalları da müthiş bir detay. Bizler de ülkemizde çok bulunmayan bu tip yeşil yapraklı bitkilerin benzerleri olan deve tabanı, palmiye yaprakları, çam dalları, zeytin dalları ya da yapay çimlerle de hazırlayabiliriz. Tabi çok büyük olan dekorlarda canlılara zarar vermemek adına bu yaprakların yapma çiçek olarak kullanılanlarını tercih etmemiz şart.

Ve şimdi sıra masalarımıza tropik rüzgarları estirecek aksesuarları "nerelerde bulabiliriz" sorusuna geldi sıra. Benim çok hoşuma giden ve sizinde hoşunuza gideceğini düşündüğüm markaları paylaşmaya geldi sıra...

İlk olarak Mudo'dan Tropical ve Dantel konseptleri ile Karaca Home tasarımlarından Tropik konseptlerine bayılacağınızı düşünüyorum.

Ayrıca benim de dükkanımın bulunduğu ve bünyesindeki dükkanların yaratıcı tasarımlarını büyük bir beğeni ile takip ettiğim www.zet.com'da bulacağınız 3wdesign ve soulmatesproduct dükkanlarına ait güzel tasarım seramik tabaklara, marka isimlerine tıklayarak da direk ulaşabilirsiniz. Çok güzel değiller mi? :)

Yazının sonunda sayfamı beğenmeyi ve abone olmayı sakın esgeçme :) Keyifli sofralar ve sohbetler...

TAKİP ET
  • logo
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
ANAHTAR KELİMELER
PAYLAŞIMLAR
ARŞİV

© 2023 by Design for Life.
Design by dsdesignarts.

  • logo
  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon